20.04.2023
Kuidas saan teid aidata? Veebiapteegi vestlusaknas jagab nõu asjatundlik apteeker
20.04.2023
Veebiapteegist vajalike kaupade ostmine ja koju tellimine muutub eestlaste seas järjest populaarsemaks – et inimene oma tervisemurega e-poes üksi ei jääks, on võimalik nõu küsida BENU veebiapteekrilt, kes jagab vajalikke juhiseid ja näpunäiteid ning juhendab vajadusel ka tellimuse sooritamisel. BENU veebiapteeker Oliver Vaarmets leiab, et veebiapteegil on üks tugev eelis.
Tervisemured on enamasti samad
Et Oliver töötab vaheldumisi nii veebi- kui ka tavaapteegis, seisneb peamine erinevus tema hinnangul vaid selles, et veebis pole klienti üldjuhul näha. Inimeste mured ja küsimused kipuvad Oliveri sõnul olema siiski enam-vähem või täpselt samad nagu tavaapteegis ning mõlemal juhul tuleb aeg-ajalt tegeleda ka nõudlikumate klientidega.
Küll aga on veebiapteegil tema meelest üks eelis. “Veebiapteegist saab klient tellida sobivaid tooteid kogu laos oleva sortimendi hulgast ning seega ei pea muretsema, kas üks või teine toode on kohalikus apteegis olemas või mitte,” rääkis ta.
Ehkki vajalikke ravimeid või apteegitooteid saab vajadusel ka kohalikku apteeki tellida, näeb Oliver, et kauba koju tellimine on klientide jaoks sageli populaarsem ja mugavam valik. Lisaks inimeste abistamisele kontrollib veebiapteeker vormistatud tellimuse sisu ning lisab vajadusel juurde ka õpetussõnad või hoiatused, mis üht või teist ravimit puudutavad.
Veebiapteeker tegutseb ka iseteenindusapteegis
Ent vaid eelmainituga veebiapteekri töö ei piirdu: märtsi lõpus avati Rapla Prisma BENU apteegis Eesti esimene iseteenindusapteek, mille abiga parandatakse paljude apteegikaupade kättesaadavust. Ehkki esmapilgul võiks arvata, et iseteenindusapteegis apteekrit pole, siis tegelikult juhendab kliente ostmise käigus samuti veebiapteeker, kes pakub nõustamist videosilla vahendusel.
“Seal saavad kliendid valida ekraani pealt endale sobivaid tooteid ning ravimite ostmisel või lihtsalt abi küsimiseks saab teha videokõne apteekriga. Kui klient on oma ostukorvi kinnitanud ja maksnud, siis apteeker saab iseteenindusapteegi sees oleva robotkaamerast ostukorvi üle kontrollida. Kui kõik on õige, siis saab klient kohe tooted kätte,” kirjeldas Oliver.
Ehkki Rapla Prisma BENU apteegis on müügil valik enim kasutatavaid käsimüügiravimeid, toidulisandeid, naha- ja juuksehooldustooteid ning muid apteegikaupu, ei müü pilootprojekti korras paigaldatud automaat veel retseptiravimeid, kuna selle tarbeks oleks vaja muuta ravimiseadust. Küll aga saab seda mugavalt teha BENU veebiapteegist – selleks tuleb isik tuvastada ning sisestada keskkonda selleks vajalikud andmed.
Vestlusaknas pole robot, vaid pärisinimene
Et veebiapteeki satub erinevas vanuses ja arvuti kasutamisoskusega inimesi, jagab Oliver parema teeninduse nimel ka vajalikke näpunäiteid. “Kui veebiapteegis on näha, et toode on ajutiselt laost otsas, siis see tähendab, et praegu pole seda võimalik osta. Telefoni teel või vestlusaknas pole sellisel juhul vaja veebiapteekri poole eraldi pöörduda, kuna mina näen teispool ekraani täpselt samasugust infot,” tõi ta välja.
Samuti leiavad vestlusaknasse mõnikord tee lapsed, kes tahavad lihtsalt sõpradega nalja teha – seega tasub silmas pidada, et vestlusaknas ei räägita vestlusroboti, vaid oma valdkonna spetsialistiga, kelle soov on abivajajaid aidata.
Kuna Oliver töötab nii tava- kui ka veebiapteekrina, leiab ta, et mõlemal positsioonil on väga palju eeliseid. “Ma isiklikult tunnen, et veebiapteek ja iseteenindusapteegid on see, mille suunas peaks apteekri töö liikuma, kuna näen, et sellel kõigel on perspektiivi. Samas tahan kohati ka tavalises apteegis tööd teha ja oma klientidega näost-näkku suhelda,” ütles ta lõpetuseks.