26.07.2024
Tihe koostöö arstidega: värskelt avatud apteegis leidub ravimeid, mida mujalt ei saa
26.07.2024
Juuni alguses avas uksed uhiuus Rävala BENU apteek, mis asub Meliva kliinikus (Rävala pst 5). Sinna väskelt tööle asunud apteegi juhataja Anastassia Ivanova kinnitab, et apteeki iseloomustab tihe koostöö Meliva kliiniku töötajatega, kellega jagatakse nii informatsiooni kui ka kogemusi.
Huvi tekkis juba lapsepõlves
Anastassial tekkis apteekriameti vastu huvi juba koolis. “Suvel, kui olin vanaemal külas, korjasin koos temaga ravimtaimi. Vanaema rääkis mulle, millised on erinevate ravimtaimede kasutusalad, miks nad kasulikud on ja miks nendega tuleb olla ettevaatlik. See tekitas huvi ravimtaimede, aga hiljem ka ravimite vastu,” meenutab ta.
Nii läks Anastassia kõigepealt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning lõpetas 2020. aastal ka Tartu Ülikooli. Apteekrina on naine tänaseks töötanud veidi üle 10 aasta. Nendest viimased kaks kuud on möödunud värskelt avatud Rävala BENU apteegis, mis tegutseb Meliva kliinikus.
“Mulle meeldib, et apteek on valgusküllane ja hubane ning siin töötavad väga sõbralikud ja abivalmis apteekrid. Samas on apteegil sellised lahtiolekuajad, mis võimaldavad õhtuti ja nädalavahetustel perega aega veeta,” kirjeldab ta. Lisaks Anastassiale töötab apteegis veel kaks toredat farmatseuti ja üks abitöötaja.
Kuivõrd hoonet jagatakse Meliva kliinikuga, on uhiuuel apteegil aga veel üks omapära: nimelt tehakse tihedat koostööd arstidega, kellega jagatakse nii informatsiooni kui ka kogemusi. “Seepärast on meie apteegis müügil sellised ravimid, mida tavapärases apteegis ei leidu.” Samuti külastavad apteeki tihedamini kliiniku patsiendid, kes saavad vajalikud ravimid kohe samast hoonest kätte.
Pidev areng on oluline
Kuna farmaatsia on pidevalt arenev valdkond, võimaldab see apteekril täiendada nii oma teadmisi kui ka oskusi. Anastassia sõnul on oluline, et patsient teaks, miks tuleb just seda ravimit kasutada – seetõttu peab apteeker olema valmis vastama ka küsimustele, kuna see annab patsiendile vajaliku turvatunde. “Turvatunne on väga oluline ja viib eduka ravitulemuseni,” kinnitab ta.
Kuna farmaatsia on koguaeg arenev valdkond, siis see võimaldab oma teadmisi ja oskusi täiendada ja arendada. Anastassial on alati suur rõõm tõdeda, kui patsient pöördub apteeki tagasi ning tänab apteekrit soovitatud ravimite või toidulisandite eest, kuna sai nendest vajalikku abi. “Tagasiside annab võimaluse arendada lisaks teoreetilistele teadmistele ka praktilisi oskusi ja teadmisi,” ütleb ta.