BENU terviseteenuste valikust leiab endale vajaliku ja kvaliteetse apteegiteenuse igaüks. Siin saad kaardistada oma erinevaid tervisenäitajaid koos asjalike näpunäidetega meie ekspertidelt, kuidas enda eest paremini hoolitseda. Samuti pakume professionaalseid nõustamisi, mis aitavad elus tervislikumaid valikuid teha.
GRIPI VASTU VAKTSINEERIMINE
Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus. WHO ekspertide hinnangul põhjustab gripp maailmas 40 000 kuni 220 000 surmajuhtu aastas ning igal gripinakkuse hooajal haigestub keskmiselt 5–15% riigi elanikkonnast.Millal vaktsineerida?
COVID-19 VAKTSINEERIMINE
Covid-19 haiguse kulg on ettearvamatu ning võib kahjustada inimese tervist ja elukvaliteeti pikaks ajaks. Iga vaktsineeritu loeb – lisaks endile kaitseme nii ka kõige nõrgemaid, kes terviseseisundi tõttu vaktsineerida ei saa.
Loe rohkemHEMOGLOBIINI TASEME MÄÄRAMINE
Hemoglobiin on punastes verelibledes sisalduv valk, mis vastutab hapniku kohaletoimetamise eest kudedesse. Kudede piisava hapnikuga varustamise tagamiseks tuleb säilitada piisav hemoglobiini tase. Madal hemoglobiini tase on üks aneemia põhjustest ja viitab vajadusele võtta oma tervislik seisund põhjalikuma jälgimise alla. Kõrge hemoglobiinisisaldus veres võib suurendada verehüüvete riski.
Loe rohkemSINU NÄONAHA TERVIS
PUUKENTSEFALIIT VAKTSINEERIMINE
Mis on puukentsefaliit?
Puukentsefaliit ehk ajupõletik on viiruslik nakkushaigus, mis levib peamiselt puugihammustuste ning harvematel juhtudel ka lehma- ning kitsepiima kaudu.
Kuna haiguse edasikandjaks inimestele on viirust kandvad puugid, siis iseloomustab haigestumist geograafiline levik ja sesoonne aktiivsus. Eesti on puukentsefaliidi leviku endeemiline piirkond. Puugid on Eesti oludes aktiivsed tavaliselt aprillist oktoobrini ning sellesse perioodi jääb ka enamus haigusjuhte. Puukentsefaliit võib kulgeda raskelt ning haarata kesknärvisüsteemi, mille tagajärjel võivad omakorda tekkida püsivad jääknähud. Tegemist on haigusega, mida saab vältida vaktsineerimisega.
Loe rohkemSINU JUUSTE JA PEANAHA TERVIS
D-VITAMIINI MÄÄRAMINE
PUUKBORRELIOOSI TESTIMINE
FERRITIINI TASEME MÄÄRAMINE
Ferritiini taseme määramine ehk rauavarude hindamine organismis. Ferritiin on kehas talletatud raua koguhulga kaudne marker. Tegemist on raua depoovalguga, mis on organismile vajalik piisava rauavaru tagamiseks. Raud on oluline element hemoglobiini sünteesiks, et tagada eluks vajaliku hapniku transport kudedesse. Lisaks sellele on raud oluline rakkude kasvu ja arengu reguleerija, vajalik südame, lihas- ja närvikoe talitluseks.
Loe rohkemSÜDAME-VERESOONKONNA TERVISERISKI HINDAMINE
KEHAKOOSTISE MÕÕTMINE
ANTIKEHADE KIIRTESTIMINE
Tegemist on pärast COVID-19 infektsiooni või vaktsineerimist tekkinud neutraliseerivate antikehade tiitri määramiseks mõeldud testiga, et hinnata immuunsuse kestvust ja intensiivsust.
Loe rohkem